• %
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5707
  % 0,03
 • € EURO
  9,0329
  % -0,27
 • £ POUND
  10,5366
  % -0,13
 • ¥ YUAN
  1,1642
  % 0,22
 • РУБ RUBLE
  0,1034
  % 0,13
 • BITCOIN
  433162,416
  % -4,81
 • BIST 100
  1.559,56
  % 0,14

UzmanlarKredi Notum Ne Zaman Düzelir

UzmanlarKredi Notum Ne Zaman Düzelir
blank

UzmanlarKredi Notum Ne Zaman Düzelir Kredi notu, kredi çekme aşamasında oldukça büyük bir rol oynayan bir faktördür. Çünkü kredi notunuz düşükse kredi çekemeyebilir, yeterli değilse de istediğiniz miktarda krediyi alamayabilirsiniz. Bankalar ile ilişkileriniz, verilen vaatleri yerine getirmemeniz yani ödeme yapmamanız ya da geciktirmeniz sebebiyle kötüye gidecektir. Ve bunun sonucunda da kredi notunuz düşmeye başlayacaktır. Kredi notunuzun ne zaman ve nasıl yükseleceğini mi düşünüyorsunuz? Bunu yapmanız çok da zor değil. sizin için anlatacağımız adımları dikkatle okuyup uygulamaya çalışın.

Borçlarınızı gözden geçirin ve hepsini ödemeye çalışın

UzmanlarKredi Notum Ne Zaman Düzelir Borç ödemek, sadece bankalarla değil sosyal hayatınızda da olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Biriktirip ödemediğiniz borçlar sebebiyle kredi notunuz düşecektir. Gecikme yaşadığınız ya da ödemediğiniz borçları ödeyip bitirmeye çabalamanız kredi notunuzu yükseltecek hamleler arasında yer alır. Kredi kartınızın borcunu ödemekte zorluk yaşıyorsanız bankanız ile iletişime geçerek limit düşürme yapabilirsiniz. Böylece daha az harcama yapıp borcunuzun büyümesini engelleyebilirsiniz.

Düşük Tutarlı Kredi Alın

Düşük limitli bir kredi çekmek kredi notunuzu yükseltmeye yardımcıdır. Neden mi? Düşük limitli kredinizin ödemesini daha rahat yapabilirsiniz. Düzenli yaptığınız ödemeler sizi bankalar gözünde güvenilir biri yapar ve bu kredi notunuzu olumlu yönde etkilemeye yardımcıdır.

Borçlarınızı transfer edin

UzmanlarKredi Notum Ne Zaman Düzelir Borç transfer kredisi ya da borç kapatma kredisi de notunuzu yükseltecektir. Borç transfer kredisi ile tüm borçlarınızı bir banka çatısında bir krediye toplayabilirsiniz. Bu transfer aşamasında gecikme faizleriniz yeni borcunuza yansımayacağı için ödemeleriniz kolaylaşacaktır. Düzenli ödeme yapmanız ve borçlarınızı kapatmanız için en iyi yöntem budur.

Kredi Kullanımlarınızı Kontrol Altına Alın

​Kredi kullanımınız oldukça fazla olabilir. Ödeme yapma konusunda sıkıntı yaşayacağınız kredileri çekmemeye özen göstermelisiniz. Kredi puanınızın yükselmesi düzenli ödeme ve borç kapatma çabalarınıza bağlıdır. Bunun önüne geçecek hiçbir davranışı yapmamalısınız.

Kredi Notunuzu Yükseltmek İçin Kredi Çekemiyorsanız Neler Yapmalısınız?

Bu gibi durumlar için bir banka hesabı edinin ve maaşınızı bu banka hesabına aktarın. İster otomatik ödeme talimatı vererek ister düzenli olarak hesabınıza girip ödeme yaparak faturalarınızı ödeyin ve ihtiyaçlarınızı bu hesap üzerinden yapın. Kira ödemelerinizi de hesabınız üzerinden yapmaya devam edin. Kısacası tüm kazançlarınızı bu hesaba yatırın ve tüm ödemelerinizi bu hesap üzerinden gerçekleştirin. Bu şekilde birkaç ay boyunca ilerledikten sonra bankanızdan düşük limitli bir kredi talebinde bulunabilirsiniz.
Bu adımları tamamlayarak 1 ay ve 6 ay arsında bir sürede kredi notunuz yükselecektir. Fakat adımları uygulamayıp ödeme yapmamaya devam ederseniz yasal takip süreci başlayacaktır. Yasal takip süreci başlaması halinde bu süre 2 yıldan başlayıp 5 yıla kadar çıkmaktadır. Bunu önlemek için Uzmanlar Kredi danışmanlarından destek alabilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltebilecek en uygun adımları sizin için planlayabilir ve yeni kredinizi kullanmanızda yardımcı olabiliriz.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.