• %
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5129
  % -0,33
 • € EURO
  8,9529
  % -0,48
 • £ POUND
  10,4551
  % -0,41
 • ¥ YUAN
  1,1547
  % -0,52
 • РУБ RUBLE
  0,1031
  % -0,40
 • BITCOIN
  415632,291
  % -1,76
 • BIST 100
  1.570,42
  % 0,96

UzmanlarKredi – Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır

UzmanlarKredi – Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır
blank

UzmanlarKredi – Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır Kredi çekmek bir yerde ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat çeşitli bankaların sunduğu faiz oranları ve vadeler ile çekilen kredinin ne kadar ödemesinin yapılacağı kesin bir şekilde belirlenememektedir.

Kredi nasıl hesaplanır?

UzmanlarKredi – Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır Eğer birikiminiz yoksa ve ihtiyacınızı kredi ile gidermek istiyorsanız seçtiğiniz kredinin vade seçeneklerini ve faiz oranını bilmeniz gerekmektedir. Bunun yanında oluşabilecek masrafları da düşünmelisiniz. Bunun için yapacağınız ön araştırma sizin için için büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Kredi Hesaplanırken Hangi Masraflar Dahil Ediliyor?

UzmanlarKredi – Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır Kredi ödemelerinizde her taksitte ana para, faizi, masrafları ve vergilerini ödemektesiniz. Burada ana para olarak bahsedilen miktar, çektiğiniz kredinin miktarıdır. Faiz ise bankaların kar elde edebilmek için size verdiği paranın kira bedelidir diyebiliriz. Kullandığınız krediyi geri ödemek için faiz oranı kadar para ekleyerek ödeme yapmaktasınız. Gelelim diğer masraflara. Dosya masrafı, kredi tahsis ücreti, kredi masrafı. Bu masraflar bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bazı bankalar dosya masrafı talep etmezken bazıları kredi ödemelerinin içinde tahsil ediyor. Bazı bankalar da işlem ücreti olarak kredi çekmenin öncesinde talep edebilirler.
Vergiler ise devlet tarafından tahsil edilmektedir. Her kredi çeşidine göre farklı vergilendirme sistemi vardır.

Krediyi Doğru Hesaplamak Ve Ödemeleri Zamanında Yapmak

Kredi çekerken bu krediyi ödeyeceğinizi unutmayın. Bu nedenle maaşınızı ve aylık harcamalarınızı hesaplayarak kredi çekmeye özen gösterin aksi takdirde kredi borcunuz artacak ve kredi notunuz düşecektir. Bu durum da sonraki kredi çekme girişimlerinizi olumsuz sonuçlandıracaktır.

Kredi Hesaplarken Maliyete Dikkat

Yukarıda bahsettiğimiz ek masraflar kredinin geri ödeme miktarını artıracaktır. Yani çektiğiniz ana parayı direkt olarak ödeyince borcunuz bitmez. Kredi çekerken bunu mutlaka göz önünde bulundurun. Kredi başvurusu yapıldığında toplam faizin maliyeti, hukuki hizmet bedeli, kredinin tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, sigortalar ve benzeri pek çok maliyet ortaya çıkıyor ve bu masrafların toplamları da belli bir orana karşılık geliyor. Kredi çekmek üzere yaptığınız karşılaştırmalarda bankalar tarafından açıklanan bu maliyetleri ve oranlara da dikkat edin.
Konut kredisi haricinde elinize geçen toplu para ile kredi borcunuzu kapatabilirsiniz. Konut kredisinde erken ödeme para cezası da ödersiniz fakat diğer kredilerde bunu ödemenize gerek yoktur.
Kredi hesaplaması yapmak çok zor görünebilir. Üstelik bu kadar masraf ve farklı faiz oranları varken bu işlem oldukça göz korkutucu olabilmektedir. Bu nedenle zorlandığınız anlarda sizin için çalışacak kredi danışmanları bulunmaktadır. Uzmanlar Kredi danışmanlık hizmetinden faydalanarak kredi hesaplama konusunda desteğimize başvurabilirsiniz. Finans sektöründe edindiğimiz tecrübe ve bilgilerle sizin için bu araştırmaları yapabilir ve istediğiniz kredinin tüm masraflarını hesaplayarak geri ödeyeceğiniz miktarı sizlere bildirebiliriz. Böylece yorulmanıza gerek kalmadan istediğiniz krediler hesaplanmış olur ve farklı bankaların kredilerini karşılaştırılmış bir şekilde elde edebilirsiniz.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.

YORUMLAR YAZ
 • Senol7 ay önce
 • Kiredicekebilirmiyim

  • admin7 ay önce
  • Merhaba Şenol Bey.
   http://www.uzmanlarkredi.com adresimizden Başvuru Formu Gönderebilirsiniz.
   Uzmanlarımız En kısa sürede dönüş sağlayacaktır.
   Teşekkürler.