• %
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5823
  % 1,24
 • € EURO
  9,0437
  % 1,25
 • £ POUND
  10,5158
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  1,1576
  % 0,36
 • РУБ RUBLE
  0,1025
  % -0,45
 • BITCOIN
  422469,212
  % 1,60
 • BIST 100
  1.562,11
  % -0,53

Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Çıkarmı

Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Çıkarmı
blank

Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Çıkarmı Kredi kartı borcu önemli midir? Bankalar güncel müşterileri yanı sıra yeni müşteriler kazanmak için avantajlı ürünler sunmaktadır . Ancak bankaların sunmuş olduğu bu avantajlı ürün kampanyalardan yararlanmak isteyen tüketicilerin bir takım koşullara uyumlu olması gerekmektedir. Ürün ve hizmetlerden yararlanılması esnasında gerekli belgelerin ve şartların da bankaya beyan edilmesi gerekmektedir. Tüketici sorunsuz bir şekilde bankacılık ürünleri kullanılabildiği gibi, talep edilen koşullara uyum sağlanmaması halinde olumsuz yanıt almak kaçınılmaz olmaktadır.

İhtiyaç kredisi ve borç kapatma kredisi için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca en uygun kredi ile ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Acil Nakit İhtiyaçları

 

Günümüzde kişi ve kurumların acil para sıkışıklıklarında doğrudan bankalara müracaat ederek acil nakit ihtiyaçları için acil kredi başvurusu yaptıkları bilinmektedir. Kredi kartlarının sunmuş olduğu taksitlendirme avantajı ve puan biriktirerek alış veriş yapılabilmesi kredi kartının kullanımını cazip gelmektedir. Bu duruma bağlı olarak kredi kartı kullanıcısı sayısı gün geçtikçe artmakta ve gelir gider seviyesinin eşit olmaması sonucunda da kart borcu nedeni ile bankaların kapısını aşındıran tüketici sayısı da artmaktadır. Türkiye genelinde çoğu kredi kartı kullanıcısı maaşlarını aşan düzeyde yanlış kredi kartı harcaması yapmaktadır.

Kredi Kartı Alınırken

 

Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Çıkarmı Kredi kartı alınırken seçilen yüksek limitli kartlar harcama alışkanlığımızı yeniden şekillendirmektedir. Maaş gelirinden fazla olan kart limitleri bilinçsiz harcama alışkanlığı edinilmesinde büyük risk etkenidir. Bunun yanı sıra ekstre borçlarının düzenli ödenmemesi daha büyük finansal sorunlara yol açabileceği gibi kredi notunu da olumsuz yönde etkilemekte olup, bir sonraki başvuruların olumlu yalanlanabilmeyi oranını da düşürmektedir. Bu gibi olumsuz nedenler ve unsurlar nedeni ile pek çok kişi kredi kartı borcunu kapatabilmek adına banklara başvuru yaparak acil para lazım kredi kartımı ödemeyecek duruma geldim demektedir.Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Çıkarmı  Bu tarz durumlarda borcu borç ile ödemekten başka çareniz kalmadıysa yapılandırma konusunda da bilgi edinmelisiniz.

Kredi kartı borcum varken kredi çekebilir miyim sorusuna yanıt arayan kişilerin kredi başvurusu yapmadan önce birtakım bilgilerini gözden geçirmesi gerekmektedir. KBB puanınız ve belgelenen geliriniz ile kredi başvurusu yaparken istediğiniz miktar arasında uçurum olmaması gerekmektedir. Kredi borcunuz olsa dahi kredi kullanma şansınız var. Kredi kartınızın ekstresini düzenli ödüyor iseniz bankalar size kredi konusunda yardımcı olacaktır. Fakat dediğimiz gibi borcunuzu borç ile ödemek sizi sıkıntıya sokacak ise yapılandırma yoluna gitmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kredi kartı borcunuz olsa bile belirli şartları yerine getirebiliyorsanız kredi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Faiz banka kredisi nedir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, acil kredi ve kredi başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.