• %
 • AMERIKAN DOLARI
  7,9434
  % 10,04
 • € EURO
  9,5345
  % 10,68
 • £ POUND
  11,0850
  % 10,23
 • ¥ YUAN
  1,2201
  % 9,87
 • РУБ RUBLE
  0,1065
  % 9,29
 • BITCOIN
  453151,552
  % 9,22
 • BIST 100
  1.378,89
  % -9,82

Esnaf Ve Kobilere Faizsiz Kredi Desteği

Esnaf Ve Kobilere Faizsiz Kredi Desteği
blank

Esnaf Ve Kobilere Faizsiz Kredi Desteği Hükümet tarafından yürütülmekte olan çalışmaların neticesinde küçük kobiler ve esnaflar için ellibin Türk Lirası faizsiz kredilerin ödemeleri 2016 yılında bitecek şeklinde hazırlanan destek kredileri gibi 2018 yılında da bu krediye benzer nitelikte destel programları oluşturularak kobilere ve esnaflara ellibin Türk Lirası ve faizsiz Kosgeb kredisi verilmeye devam edilecektir. Ayrıca 2018 yılında verilecek olan kredilere ilişkin yapılan % 0,83 faizli lansmanda, kobilere yıllık % 10 faiz oranının altında krediler de esnaflara verilecek.

Bankalardan da Esnaf Kredisi Kullanmak Mümkün Müdür?

Esnaf Ve Kobilere Faizsiz Kredi Desteği için bir takım şartları karşılayamıyor iseniz sizin için son çare esnaf kredisi için bankalara başvurmak olacaktır. Pek çok banka günümüzde vergi levhalı kişilere esnaf kredisi vermektedir. Yine de bu kredileri çekebilmek için bazı şartlara sahip olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra bankalar sizden belge isteyeceklerdir. Şimdi gelelim sağlamanız gereken şartlara:
Banka kredi notunuz nedir? Kredi notu kredi çekmeniz için oldukça önemlidir. Eğer kredi notunuz düşükse çekeceğiniz kredi limiti de az olacaktır. Kredi notunuz yeterince iyi değilse üzgünüz ki kredi çekmeniz mümkün değildir.
6 Aylık bir ticari geçmişe sahip misiniz? Eğer bir ticari geçmişe sahip değilseniz bankalar gözünde ödemeniz güvenli bulunmayacaktır. Bu nedenle sizden geliriniz olduğuna dair bir belge isteyeceklerdir.
Kefil veya ipotek sahibi misiniz? Kredi ödeneklerinizi ödemediğiniz zamanlar için bankaların kendilerini güvence altına almaları için koydukları seçeneklerden biridir.
Bu şartları sağladığınız sürece bu bankalara gidip esnaf kredinizi çekebilirsiniz. Peki kredinizi nasıl seçmelisiniz?

Esnaf Kredisi Kimlere Verilir?

Esnaf kredisi vergi levhasına sahip olan tüm esnaflara verilir. Fakat biraz önce de bahsettiğimiz gibi 2 şekilde verilen bu esnaf kredilerinin başvuru şartları da ikiye ayrılmaktadır. Bu şartları sağlayamadığınız sürece esnaf kredisi çekmeniz ne yazık ki mümkün değil. 2 farklı şekilde sunulan esnaf kredisinin en büyük avantajı açıktır ki kendi odasından kredi yolunu takip edebilmesidir. Bunun en büyük nedeni ise bankalardan ziyade kendi meslek odalarından tercih edecekleri kredinin faiz oranlarının düşük olması ve finansman sağlıyor olmasıdır. Bu nedenle şimdi sizinle meslek odalarından alınacak kredilerin size sağlayacağı artıları ve kredi çekme aşamasında izlenecek yolları öğrenelim.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.