• %
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5161
  % -0,72
 • € EURO
  8,9720
  % -0,98
 • £ POUND
  10,4769
  % -0,71
 • ¥ YUAN
  1,1562
  % -0,48
 • РУБ RUBLE
  0,1029
  % -0,41
 • BITCOIN
  424113,211
  % -7,13
 • BIST 100
  1.562,95
  % 0,36

Devlet Memurlarına Sıfır Faizli Konut Kredisi

Devlet Memurlarına Sıfır Faizli Konut Kredisi
blank

Devlet Memurlarına Sıfır Faizli Konut Kredisi Pek çok kişi faizsiz kredi imkanlarından faydalanmak istemektedir. Devlet memurlarına sunulan bu imkanların neler olduğunu açıklamak isteriz.

Sıfır Faizli Kredi ile Faizsiz Kredi Aynı Şey mi?

Sıfır faizli krediler, çekilen kredi miktarının üzerine hiçbir bir şekilde ek ücretlendirme yapılmadan sadece çekilen miktarın yani anaparanın ödendiği kredilerdir. Faizsiz krediler ise İslami katılım bankalarının sunduğu faizsiz bankacılık ilkelerine dayanan bir finansman çeşididir. Sıfır faizli krediler en çok taşıt kredilerinde kullanım göstermektedir. Sıfır faizli krediye başvurmuşsanız çektiğiniz kredi miktarını eşit vadelere bölerek ödeyebilirsiniz. Fakat belirtmekte fayda var ki kredi aşamalarında karşınıza çıkabilecek dosya ve işlem masraflarını ödeyeceksiniz. Yani bu tarz ek masrafları da göz önünde bulundurmalısınız. Yine de bu tarz kredileri kullanmak için belli şartları sağlamanız gerekmektedir. Bir diğer yandan da konut kredisi gibi kredilerde faizsiz kredi bankalar tarafından pek tercih edilmemektedir.

Faizsiz Kredi Nasıl Hesaplanır?

Faizsiz bankacılık genel anlamda kâr ve zarara katılma sistemiyle çalışır; bu sistem işleyiş olarak müşterilerinden fon toplayıp, reel sektöre kredi olarak kullandırır ve buradan elde edilen karı müşterilerine dağıtır. Katılım bankalarında kredi kullanım sürecinde dikkat edilen en önemli faktör ise; finansmanın şirkete değil de değerlendirilen projeye yapılmasıdır. Geleneksel bankalarda da kredinin onaylanmasında bankaya karşı verilen bir teminat ön plandadır.

Katılım Bankaları

Katılım bankaları da her banka gibi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) bağlıdır. Bu bankaları denetleme işlemleri de banka denetim müfettişleri tarafından yapılır. İslami kurallara bağlı kalarak oluşturulan faizsiz bankacılık anlayışı sürdüren bu kurumlar aracılığıyla verilen hizmetler, oluşturulmuş bu İslami kurallar doğrultusunda belirlenerek karara varılır. Her katılım bankası kendi bünyesinde bir İslami karar kurulu bulundurur ve bu kulu bankaların sunacakları yeni hizmetleri kurallar doğrultusunda değerlendirip onay verirler.

Faizsiz Kredi

Faizsiz kredi, pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İslami düşünceye sahip olsun ya da olmasın sebepsiz borçlanma istemeyen, ekonomik ve ticari faaliyetler ile parasını değerlendirmek isteyen insanlar tarafından da tercih edilmektedir. Bu tercihi vermelerindeki en önemli etkenlerden birisi de kredinin miktarının tam ve kesin olarak biliniyor olmasıdır.
Faizsiz kredi hizmeti sunan bu katılım banklarında; ihtiyaç finansmanı, konut finansmanı ve taşıt finansmanı ürünleri, banka kartı, katılma hesapları, kredi kartı ve altın hesabı gibi standart banka anlayışına sahip bireysel ve kurumsal pek çok hizmetten faydalanmanız mümkün.

Faizsiz Kredi Başvurusu

Faizsiz kredi gibi pek çok kredi başvurunuzu Uzmanlar Kredi aracılığıyla yapabilirsiniz. Kredi danışmanlarımız ile size en uygun krediyi araştırıp özel indirimlerden faydalanma şansını yakalayabilirsiniz. Size sunulan kredi hesaplama tablosunu inceleyerek ekstra işlem yapmadan güvenli bir şekilde kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
İnternet üzerinden başvuracağınız krediler hızlı bir şekilde incelenip onaylanır. Onay sürecinden sonra istenilen belgeleri götürerek kısa yoldan kredinizi kullanabilirsiniz.

Memurların Sıfır Faizli Kredi Başvurusunda Gerekli Evraklar

Devlet memurları için oluşturulan faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak oldukça faydalı bir tercihtir. Tabi her kredide olduğu gibi faizsiz krediler için de gereken bazı evraklar vardır. Memurların başvuracağı faizsiz kredilerde istenen belgeler şu şekildedir:
Nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet,
Gelir belgesi ya da maaş bordrosu,
Finansmana konu ürünün proforma faturası,
Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti,

657 Sayılı Devlet Memurları

657 sayılı devlet memurları, diğer vatandaşlara göre kredi başvurusu yapmaları durumunda daha uygun vade ve faiz seçenekleriyle karşılaşırlar. Çünkü bankalar kendilerini güvence altına almak için ödeme imkanı daha yüksek olan kişilere kredi verirler. Günümüzde konut kredisi kullanarak ev sahibi olan, ödemelerini düzenli bir şekilde yapan kesim memurlar olarak görülmektedir. Bunun nedeni de devlet memurlarının düzenli gelire sahip olmaları ve banka ödemelerini aksatmadan yapıp kredi borçlarını hemen bitiriyor olmalarıdır. Eğer devlet memuru iseniz bankalar sizden kefil talep etmeyeceklerdir.
Şimdi memurlar bir müjde ile daha karşı karşıya geliyor. 5 yıl içinde tüm taksitlerinin ödeneceğini taahhüt edip 60 ay vadeli konut kredisi çeken devlet memurlarına sıfır faizli kredi imkanı doğuyor. Kredi limitlerini ve seçeneklerini öğrenmek için iletişim formumuzu doldurarak danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Çekeceğiniz kredinin her aşamasında size destek olabilmemiz için kredi başvurunuzu Uzmanlar Kredi aracılığıyla yapın.

 

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.