• %
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5164
  % -0,70
 • € EURO
  8,9749
  % -0,94
 • £ POUND
  10,4831
  % -0,65
 • ¥ YUAN
  1,1565
  % -0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1030
  % -0,30
 • BITCOIN
  422635,322
  % -7,32
 • BIST 100
  1.563,42
  % 0,39

2020 Taşıt Kredisi Borç Erteleme

2020 Taşıt Kredisi Borç Erteleme
blank

2020 Taşıt Kredisi Borç Erteleme Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edildi. Bu kapsamda da özellikle bazı sektörlere kısıtlamalar getirildi. Salgının etkisiyle pek çoğumuz ekonomik sıkıntılar çekmeye başladı. Bankalar da müşterilerini bir nebze de olsa rahatlatmak için Covid 19 önlemleri kapsamında Ekonomiye Destek Paketi kampanyaları başlattılar. Bu kampanyalardan biri olan taşıt kredisi borç erteleme seçeneği ile ödeme zorluğu çektiğiniz kredi taksitlerinizi isteğe bağlı olarak 3 aya kadar erteleyebiliyorsunuz. Biz uzmanlar kredi olarak ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bu dönemlerde kredi alabilmeniz kadar ödeme zorluğu çektiğiniz kredi taksitlerinizi erteleyebilmeniz için de siz değerli danışanlarımıza yol göstermek için yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bütçenizi Ayarladınız

2020 Taşıt Kredisi Borç Erteleme Bütçenizi ayarladınız; yıllardır hayalini kurduğunuz aracı bin bir umutlarla , en uygun faizle, bütçenize uygun ödeme palanıyla birleştirip taşıt kredinizi çekip aldınız. Ancak dünya çapında olağanüstü bir durum yaşandı ve bütçenizin dengeleri alt üst oldu. Üzülmeyin ! bu durumu yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Bütçenizi rahatlatmak için taşıt kredinizin taksitlerini erteleyip bu süre zarfında bütçenizin bozulan dengesini tekrar yerine oturtabilirsiniz. Uzmanlar kredi olarak bu süreçte sizlere destek olmak amacıyla hazırladığımız taşıt kredisi borç erteleme ile ilgili seçenekleri, şartları ve taşıt kredisi borç erteletme ile ilgili tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Taşıt kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

2020 Taşıt Kredisi Borç Erteleme Bankaların açıkladıkları Ekonomiye Destek paketleri sayesinde taşıt kredinizi erteleme seçeneğiniz olduğundan bahsetmiştik. Her bankanın kampanya paket içerikleri farklı olduğundan öncelikle bankanızla iletişime geçip ekonomiye destek paketlerinin içeriğini öğrenmeniz gerekiyor.
Covid 19 salgını nedeniyle bankalara gitmekten çekiniyorsanız o da dert değil. Bankaların mobil uygulamaları sayesinde taşıt kredisi borç erteleme işlemlerinizi evinizden rahatlıkla yapabilirsiniz. Tabi seçenekleriniz bununla sınırlı değil.

Taşıt Kredisi Mobil Başvurusu

2020 Taşıt Kredisi Borç Erteleme Mobil uygulama kullanmıyorsanız bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak taşıt kredisi borç erteleme işlemlerini sorunsuz tek aramada halledebilirsiniz. Bunun dışında kredinizi ertelemek için herhangi bir evraka ya da dilekçeye ihtiyacınız yoktur. Kredi ertelemeniz için tek yapmanız şey mobil uygulamada aşamaları takip ederek kredi erteleme talebiniz onaylamak. Çağrı merkezini aradığınızda da müşteri temsilcisinin size okuduğu metni sözlü olarak onaylamaktır.

Taşıt Kredisi Borç Ertelemenin Faiz Bedeli Var Mı?

2020 Taşıt Kredisi Borç Erteleme Koronavirüs tedbirleri kapsamında bankaların ekonomik kalkınmaya destek olmak amacıyla açıkladıkları taşıt kredisi erteleme kampanyalarından faydalanmak isteyenler için katlanmaları gereken bir faiz bedeli vardır. Kredinize eklenecek faizin içeriğinden kısaca bahsetmek gerekirse; taşıt kredinizi ertelettiğiniz dönemler için kredi hesabınıza gecikme faizi uygulanmaktadır. Ertelettiğiniz kredi ödemeleriniz için her ödemesi yapılmayan aya gecikme faizi yansıtılır. Süreç sonunda faiz tutarları toplanır ve kalan kredi taksitlerinize eşit oranda dağıtılır. Yani erteleme süreniz sona erdiğinde kredinizi yeni taksit tutarı üzerinden ödemeye devam edersiniz. Kısacası taşıt kredinizin borçlarını ertelediğinizde kredinizin bitiş süresi uzamaz ödenmesi gereken taksit miktarı artar.

Taşıt Kredisi Faiz

2020 Taşıt Kredisi Borç Erteleme İşin içine faiz girdiğinde ve erteleme sona erdiğinde kredi taksitlerinizin artacağı bilgisi sizi endişelendirmiş olabilir. Malum olağan üstü bir hal içindeyiz ve şuanda bütçemizle ilgi olarak önümüzü göremiyor, gelecek planları yapamıyoruz. Bu noktada uzmanlar kredi olarak size tavsiyemiz bütçe planlamanızı iyi yapmanız taşıt kredinizi erteletip erteletmenin size olan artılarını ve eksilerini net olarak belirlemenizdir. Şu gerçek de unutulmamalıdır ; diyelim ki ekonomik sıkıntı çekiyorsunuz taşıt kredisi taksitlerinizi faiz ve taksit ödeme miktarlarındaki artıştan etkilenip ertelemediniz. Bu durumda ertelenmeyen aylık ödemelerinizi ödeyemezseniz yine faiz yaptırımına maruz kalırsınız, ödenmeyen taksit sayısı arttıkça bankanız hakkınızda yasal işlem başlatılabilir , icra takibi yapabilir ve tüm bu olumsuzluklar kredi notunuzun düşmesine neden olabilir.

Uzmanlar Kredi Taşıt Kredisi

2020 Taşıt Kredisi Borç Erteleme Uzmanlar kredi olarak olağan üstü süreçlerden geçtiğimiz bu zamanlarda en doğru kararı verebilmeniz için taşıt kredisi borç erteleme işlemleriyle ilgili detayları, kredi ertelemenin eksilerini artılarını sizlerle paylaşarak bu konuda fikirlerinizin netleşmesine katkı sunmak istedik. Özet olarak bütçenizin durumuna göre en doğru kararı verme yetkisi izin. Eğer pandemiden dolayı bütçenizin hiçbir sıkıntıya girmeyeceğini düşünüyorsanız kredinizi ertelemeyin fakat bütçeniz ile ilgili ciddi sıkıntılarınız varsa taşıt kredisi borçlarınızı erteleyip bu süreç zarfında bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Umarız kötü zamanlardan geçtiğimiz bu günler en kısa sürede son bulur.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.