• %
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5205
  % -0,66
 • € EURO
  8,9763
  % -0,93
 • £ POUND
  10,4835
  % -0,65
 • ¥ YUAN
  1,1566
  % -0,45
 • РУБ RUBLE
  0,1028
  % -0,40
 • BITCOIN
  422635,530
  % -7,32
 • BIST 100
  1.563,42
  % 0,39

2020 Kredi Kartı 3Ay Borç Erteleme

2020 Kredi Kartı 3Ay Borç Erteleme
blank

2020 Kredi Kartı 3Ay Borç Erteleme Dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz bu zamanlarda şüphesiz her birimiz ekonomik anlamda bazı zararlar gördük. Gerek sektör’el anlamda getirilen kısıtlamalar gerek ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalar ister istemez bütçelerimizi etkiledi. Pek çok insan işsiz kaldı pek çoğu da maaşlarının belli bir payını kısmi ödeme olarak almak zorunda kaldı. Yaşanalan Covid -19 salgını nedeniyle yaşam tarzımızda, gelirlerimizde sert değişiklikler meydana geldi. Gelirimiz azaldı kaygı ve endişelerimiz arttı. Her ne kadar içinde bulunduğumuz olağanüstü durumdan ötürü harcamalarımızı kısıtlasak da zorunlu ihtiyaçlarımızı karşılamak durumundayız. Hal böyle olunca ister istemez kredi kartı kullanmaya yöneldik.

Kredi Kartı

2020 Kredi Kartı 3Ay Borç Erteleme Bu dönemlerde her ne kadar harcamalarımızı kısıtlasak da yaşamsal faaliyetlerimizi devam ettirebilmek adına zorunlu harcamalarımız olduğu gerçeği kaçınılmaz. Zorunlu harcamalarımız için de gelirimizdeki dalgalanmalardan dolayı mecburen kredi kartlarımıza yüklendik. Kredi kartı kullanmanın ilk etapta nakit alışverişine göre nispeten psikolojik olarak daha rahat hissettirdiği bir gerçek. Çünkü anlık cebimizden para çıkışı olmaz ve cebimizde duran para bize rahatlatır. Fakat ekstreyle yüzleşince tüm gerçekler açığa çıkar. Uzmanlar kredi olarak hazırladığımız, kredi kartınızın ekstre borçlarının 3 aya kadar ertelenmesiyle ilgili tüm merak ettiklerinize ve uygulamanın detaylarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

2020 Kredi Kartı 3 Ay Borç Erteleme Nasıl Yapılır

2020 Kredi Kartı 3Ay Borç Erteleme Kredi kartınızı belki de normalden çok daha yoğun olarak kullandığımız bu zamanlarda ekstre gelince çaresiz hissediyor olabilirsiniz. Bu durumu yaşan tek siz olmadığınız gibi bankanız içinde bulunduğunuz olağanüstü durumdan dolayı ödeme güçlüğü çekebileceğiniz in gayet farkında. İşte tam bu nokta bankalar , covid-19 ‘un ekonomiye olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla açıkladıkları ekonomiye destek paketleri sayesinde kredi kart ekstrelerimizi 3 aya kadar erteleyebileceğimiz in müjdesini verdiler. Eğer sizde ekstrenizi ertelemek istiyorsanız tek yapmanız gereken şey mobil uygulamanızdan, bankanızın çağrı merkezinden ya da şubelerinden hiçbir evrak olmadan sadece sözlü onayınızla kredi kartı borcunuzu 3 aya kadar ertelemek.

Kredi Kartı 3 Ay Borç Ertelemede Banka Faiz Uygular mı

2020 Kredi Kartı 3Ay Borç Erteleme Bankalar içinde bulunduğumuz bu hassas dönemlerde her ne kadar müşterilerinin bütçelerini rahatlamak için bazı adımlar atsalar da sonuçta ticari bir işletme oldukları gerçeği unutulmamalıdır. Yani bankalarında bir gelir beklentisi vardır. Bu kapsamda kredi kartınıza 3 ay borç erteleme talep ettiğinizde bankadan bankaya değişmekle birlikte belli bir faiz oranıyla karşılayacağınız kaçınılmaz bir gerçektir. Uzmanlar kredi olarak tavsiyemiz bütçenizi ciddi anlamda gözden geçirip kartınızın ekstrelerini düzenli olarak ödeyip ödeyemeyeceğiniz den emin olmanızdır. Eğer ki bütçenizde ciddi sıkıntılar olmadığını düşünüyorsanız kredi kart ekstrenizi aksatmadan ödemenizi böylece erteleme yaparak ekstra faiz oranına maruz kalmamanız’ ı tavsiye ederiz. Ancak, kredi kart ekstrenizin düzenli ödemelerini yerine getiremeyeceğiniz i düşünüyorsanız; gecikme faizi, yasal takip, olumsuz sicil gibi yaptırımlara maruz kalmamak adına erteleme yaptırıp ertelemeden gelen faiz yüküne katlanmanızı öneririz.

Kredi Kartı 3 Ay Borç Erteleme Kriterleri Nelerdir

Kredi kartınızın ekstre borcunu ertelemek istediğinizde öncelikle mutlaka bankanızın açıkladığı ekonomi destek paketinin ayrıntılarını gözden geçirin zira bankadan bankaya farklılık göstermektedir.
2020 Kredi Kartı 3Ay Borç Erteleme

Kredi kartı ekstre borcu erteleme kriterleri bankadan bankaya farklılık göstermekle birlikte özet olarak :

•Kartınızın kullanır biçimde olması gerekmektedir. Yani yasal takip sürecinde olmamalıdır.
•Kartınız mutlaka TL cinsen den olmalıdır yabancı paralara endeksli kartlar için erteleme işlemi yapılmaktadır.
•Bir defa erteleme talep edilmiş kart için sonraki zamanlarda tekrardan erteleme yapılmaz.
Kredi kartı ekstre erteletme talebi size bağlıdır. Siz kendi isteğinizle ekstre borcunuzu erteletebilir siniz.
Kredi kartı ekstre borcu yapılandırmasından faydalananlar kredi kartı ekstre borçlarını erteleyebilecek tir.
•Ertelenen kredi kartı ekstrelerine erken borç kapama yapabilir.
Kredi kartı borç erteleme yapıldıktan sonra iptal işlemi yapılmaz

Kredi Kartı

2020 Kredi Kartı 3Ay Borç Erteleme Daha öncede belirttiğimiz gibi kredi kartı borcu erteleme süreçleri, şartları, faiz
koşulları bankadan bankaya değişkenlik gösterebilmektedir. Öncellikle kartını kullandığınız bankanın açıkladığı ekonomiye destek paketini ayrıntılı bir şekilde inceleyiniz. Şartların size uygunluğunun mukayesesini yaptıktan sonra bütçenizi de göz önünde bulundurarak gerekli kararı verebilmenizi tavsiye ederiz. Uzmanlar kredi olarak temel amacımız kendiniz ve geleceğiniz için en doğru kararı verebilmenize yardımcı olmaktır. Umarız pandemi süreci biran önce son bulur, her şey normale döner. Her şeyin başı sağlık deyip. Sağlıklı günler dileriz.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.